مصاحبه سرکار خانم حفاری در رادیو تهران مورخ 1402/02/10

لیدا حفاری مدیرعامل شرکت بر و بحر ایران در مصاحبه با رادیو تهران که به مناسبت روز خلیج فارس با ایشان انجام شد، خود را کوتاه از زبان استاد شفیعی کدکنی معرفی کرد “یکسو خلیج فارس و سوی دگر خزر”،  و گفت زیست من به آب گره خورده …

چکیده مصاحبه

مدیرعامل شرکت بر و بحر با برشمردن مزایای حمل و نقل دریایی و اینکه 90% کالاهای جهان از طریق این شیوه حمل جابجا میشوند تاکید کرد: «حمل و نقل دریایی ایران بسیار پیشرفته است. تا قبل از تحریمهای ظالمانه اخیر به جرات میتوان گفت که علاوه بر فعالیت کشتیرانی ملی خودمان، حدود 20 شرکت کشتیرانی بزرگ دنیا در ایران فعال بودند»

او با اشاره به توان داخلی کشور و اراده فعالان این حوزه در عبور از شرایط سخت با وجود تحریمهای ظالمانه گفت: «همینکه ما باهم صحبت میکنیم یعنی ایستاده ایم و راه (خود را) پیدا کرده ایم. بدلیل یک امضا (تحریم) برای کشور اتفاقی نمی­افتد. تمام تلاش ما بعنوان یک ایرانی این است که بایستیم و مملکت خود را بسازیم»

ایشان همچنین خاطر نشان کرد: «ما وقتی تحریمهای ظالمانه قدرت­ها را داریم، انتظار نداریم با خود تحریمی مواجه شویم. از سازمانهای بزرگ (دولتی) داخلی انتظار داریم ما را بفهمند. ما باید کنار هم کار کنیم نه علیه هم. کار ما تخصصی است لذا نیاز داریم با سازمانها زبان مشترک داشته باشیم»

حفاری در پایان تاکید کرد: «این گربه قدرتمند (ایران) به لحاظ سوق الجیشی شاهراه تجارت دریایی و پل ارتباطی شرق و غرب است که اگر شکوفا شود، اقتصاد وابسته به نفت نخواهد بود»